היל"ה ניוזלטר יוני 2012

שלום וברוכים הבאים לניוזלטר הראשון של מרכז היל"ה – הריון, לידה והורות.

 

להפוך להורה, זה אחד השינויים הגדולים שבן אדם חווה בחייו. לצפות לתינוק חדש זו חוייה מדהימה ומרגשת. יחד עם זאת, חוויה זו בדרך כלל מלווה בשאלות ודאגות רבות.. שאלות כמו "איזו אימא אני אהיה? האם אצליח לטפל בתינוק בצורה הטובה ביותר? מהי התזונה המתאימה לי בזמן ההריון? כיצד אני יכולה להתכונן ללידה המתקרבת?" ושאלות רבות נוספות.

המטרה שלנו בניוזלטר זה, ואלה שיבואו בעתיד, היא להביא בפניכם את הידע הכי עדכני מהספרות, ממחקרים ומניסיון שלנו בעבודה עם הורים "בשטח", על מנת שתוכלו לחוות את ההריון, לידה והורות בצורה הכי חיובית, מקבלת ואוהבת.

 

מי אנחנו?

גלה גווין – יועצת תינוקות ודולה לאחר לידה,המכינה אתכם להורות ומלווה אתכם בחודשים הראשונים אחרי הלידה.

רעיה ויינשטיין – דיאטנית קלינית ומדריכת כושר לנשים בהריון ולאחר לידה. מלווה אותך לגוף בריא וחטוב בזמן ההריון ואחריו ואת תינוקך בהתפתחות וגדילה תקינות.

 

אנחנו מקוות שתהנו מהכתבות, נשמח לקבל תגובות, שאלות והערות.

נתראה בניוזלטר הבא, בו נביא עוד טיפים וכתבות בנושאים מגוונים הקשורים להורים וילדים, תאריכים לסדנאות, הרצאות ומפגשים הקרובים.

 

במהדורת חודש יוני:

תולי-תולי-תולי, נפסיק עם החיתולי  

כיצד להימנע ממלחמה בארוחה ולהפוך אותה לחוויה מהנה

איך להכין ילד לאח חדש

 

קריאה מהנה ושיהיה לכולנו קיץ מדהים!

רעיה וגלה

http://www.mindeat.co.il

http://galagwynn.co.il/

 

במידה והנכם מעוניינים להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה של היל”ה – היריון, לידה והורות, אנא השיבו למייל זה במילה אחת "הסר"

גלה גווין – יועצת תינוקות ודולה לאחר לידה

רעיה ויינשטיין – דיאטנית קלינית ומדריכת כושר לנשים בהריון ואחרי לידה

050-2221214

052-9771231

 

תולי-תולי-תולי, נפסיק עם החיתולי

גלה גווין

 

הקיץ הגיע ועונת הגמילה מחיתולים בעיצומה. כולנו עסוקים בסירים, תחתוני מעבר וסרטוני הדרכה. האם כל המוצרים האלה באמת מקדמים את הגמילה? אולי… מה שבטוח מקדם את הגמילה זה הורדת החיתול. אבל זהו צעד מאתגר שלפעמים דורש מההורים גיוס הכוחות הפיזיים והנפשיים רבים. אם אתם לא בטוחים שבא לכם כרגע לעסוק בניגוב שלוליות ובמכנסיים רטובים, אך בכל זאת הייתם רוצים לקדם את העניין, יש לי הצעה עבורכם!

התחילו בצעד קטן, אבל הכרחי! כידוע לכם, ילדים בגילאי גמילה (בחברה שלנו זה נע בין שנה  לשלוש שנים) לומדים הכי טוב דרך צפייה וחיקוי. בואו ננצל את זה גם כאן! תתחילו ליישם את מדיניות הדלתות הפתוחות או, במילים אחרות, ספקו לילדכם מגוון הזדמנויות לצפייה בסובבים שעושים את צורכיהם בשרותים. גייסו בכל מי שמוכן להדגים: את עצמכם, את האחים הגדולים, את החברים. נצלו כל הזדמנות: בבית, בטבע, בגן ילדים, בקניון (ממילא אין מי שישמור עליו כשאתם בפנים). למה זה טוב?

אנחנו מסתמכים על אותו המנגנון שגורם לילדים שלנו ללמוד לדבר – ילד שומע אנשים מדברים סביבו, צובר אוצר מילים פסיבי ויום אחד הופך אותו לאקטיבי ומתחיל לדבר, נכון? המנגנון המובנה בכל ילד ישמש אותנו גם בגמילה מחיתול – ילד צופה בכולם עושים את צורכיהם, מעבד בראש וממיין את המידע שצבר ויום אחד מחליט לחכות אותנו ומבקש לעשות את זה בעצמו! לא צריך ללמד, להסביר, להתנות… לא גוזל זמן ולא מצריך אנרגיה… נכון שזה פשוט?! אגב, יתרון נוסף של השיטה הוא שלא צריך לחכות לגיל שנתיים, אתם כבר יכולים להתחיל לפתוח את הדלתות!

מי שמכם מעוניין לשמוע יותר על כלים מעשיים המאפשרים לעבור את תהליך הגמילה במינימום השקעות כספיות, מינימום זמן, מינימום סיבוכים ומקסימום הנאה, מוזמן ליצור איתי קשר או להגיע למפגש "גמילה בכיף" הקרוב.

 

כיצד אפשר להימנע ממלחמה בארוחה ולהפוך אותה לחוויה מהנה?

רעיה ויינשטיין