לעבור את משבר הקורונה ולהרוויח

גלה גווין

מי יכול היה לדמיין ששנת 2020 תביא איתה לא רק את העשור החדש, אלא גם אתגר עולמי?

משבר הקורונה יצר מצב חדש והזוי שלא הכרנו עד כה. מצב של פחד, אי-ודאות מוחלטת, אבטלה המונית, ריתוק לבתים, איסור בניהול הקשרים החברתיים ומניעה מכל מה היינו רגילים לו.

נראה כאילו הטבע מעביר עלינו איזה ניסוי אבולוציוני שבודק את יכולות ההסתגלות של כולנו!

אז איך באמת לקחת את המצב הקיים ולהוביל את עצמנו למקום טוב יותר, איך בהתחשב בכל האילוצים לצאת מהמשבר מחוזקים ומחוייכים?

  1. להשתדל לקחת את הדברים בפרופורציה. פאניקה מופרזת גורמת לעשיית דברים שנצטער עליהם אחר כך. פחד משתק את כוח הרצון ומדכא את מערכת החיסון.
  2. להגדיר את התחומים בהם יש לכם השפעה ריאלית על המתרחש. סביר להניח שאתם לא הרי פוטרים עם שרביט ולא תצאו להיאבק עם מי שלא מזכירים את שמו כדי להציל את העולם. גם לא תוכלו להבטיח לעצמכם שלא תחלו בקורונה.
    יחד עם זאת יש אינסוף דברים שכן נגישים לכם ועשויים לשפר את מצבכם ואת מצב משפחותיכם. שימרו על היגיינה ועל התזונה הבריאה, הקפידו על ביצוע הוראות של משרד הבריאות, תמכו ביקירכם – גם מרחוק, הימנעו מלשקוע יום שלם במסכים ובאתרי חדשות. יש לכם הזדמנות פז להציל את העולם בלי לצאת מהבית!
  3. נצלו את החופשה מעבודה כדי להעמיק ולהעשיר את הידע והיכולות המקצועיות שלכם. ככל שתהיו טובים יותר במקצוע שלכם כך סיכוייכם להיות מועסקים גדלים.
  4. היזכרו בכל הדברים שרציתם אך דחיתם בגלל חוסר זמן. סוף-סוף יש לכם זמן ללמוד לצייר, לנסות מתכון חדש, לעשות נקיון פסח (אכן תזמון מנצח!), להכיר עם ילדיכם משחקי קופסה חדשים, לראות סרט אהוב… מה לא? כל מה שתרצו תוכלו להגשים!
  5. על תזניחו את הגוף ותעשו פעילות ספורט יומיומית בההתאם לרמת הכושר והבריאות שלכם. בסוף תצאו חתיכים מכל הסיפור!

בקיצור, כדי לעבור את המשבר הזה בשלום, תפסיקו לקטר ותתחילו לפעול. העשייה היא הכוח המניע לבטחון ולהצלחה!

אם עדיין אתם חווים קושי רגשי בהסתגלות למצב, מוזמנים להתקשר ולקבוע פגישה אונליין לטיפול ולהתאמת תרגיל אישי להתגברות על הקושי.

050-2221214

בברכת ימים טובים ובריאים!

כתיבת תגובה