אני פחדנית

גלה גווין

בפרסום זה אני פותחת סדרת כתבות שמוקדשות לסיפורים של הלקוחות שלי. הסיפור הזה שונה קצת, כי כאן לא אני טיפלתי במישהו, אלא קיבלתי טיפול מהמורה שלי. 

אני פחדנית. תמיד הייתי בטוחה שאני לא, אבל מסתבר שכן. אני מפחדת להחליט, אני מפחדת לפנות לאנשים זרים, אני מפחדת להגיע למקומות לא מוכרים. מפחדת מרעידות אדמה, מטיסות, ממשבר עולמי… בקיצור, מכל דבר.

יום אחד יצא לי לראות ובינר אחד שהוקדש להרמוניה פנימית ולקשר שלה להצלחה בחיים. מנחת הובינר אמרה משהו שנשמע לי חדש:

"בחיים אנחנו פוגשים מצבים רבים, בהם לא ברור מהו הצעד הנכון עבורנו לעשות. אנחנו מקבלים החלטות בהסתמך על הגיון, או על המלצות החברים שלנו, תחת כפייה, או מתוך רגשי אשם, פחד ועל סמך אלף ואחד דברים אחרים. אל זה לגיטימי, אבל יש לנו גם דרך לדעת מהו המהלך האידיאלי עבורנו בנסיבות מסוימות. כדי לקבל החלטה הכי טובה, אנחנו חייבים להכניס את עצמנו לתוך תחושת הביטחון. תחושה זו היא מצב בו הגוף שלנו מרגיש נינוח ומוגן, הרגשות שלנו לא סוערים, המוח שלנו רגוע, כאילו מישהו גדול וחזק שומר ומגן עלינו.

כל החלטה שתתקבל מתוך תחושת הביטחון תהיה בטווח ארוך הכי נכונה עבורנו, גם אם בהתחלה זה לא נראה כך."

הקשבתי למנחה וחיפשתי בתוך עצמי את התחושה הנפלאה הזו של שקט פנימי ובטחון בעולם. ולא מצאתי! פניתי לאותה האישה לטיפול רגשי בשם "תשאול" אם בקשה לעזור לי למצוא את תחושת הביטחון שלי. לא היה קל למצוא אותה… אבל בסוף הצלחנו לעלות על תרגיל שעזר לי להרגיש קצת יותר בטוחה ומוגנת ממה שהייתי קודם.

עשיתי אותו כל יום, כמה פעמים ביום, לא ממש הרגשתי את ההבדל כשעשיתי אותו. אבל יום אחד, כעבור כמה חודשים, מצאת את עצמי עושה דברים שלא העזתי לעשות קודם.  הדרך עוד ארוכה, אבל כעת יש בידיים שלי כלי ענק שעוזר לי להירגע מהר ולמצוא אומץ להתחיל פרויקטים שפחדתי להתקרב אליהם וללכת למקומות, בהם אף פעם לא ביקרתי. דבר, שממלא אותי ומעשיר את החיים שלי וגורם לי להרגיש שבסוף אני אצליח בכל מה שאני רוצה!

 

כתיבת תגובה